Kongres Kolejowy to największe w roku wydarzenie związane z branżą transportu szynowego. W 2020 w dniach 18-20 listopada trwa właśnie 10 jubileuszowa edycja tej konferencji. W związku z epidenią COVID19 obrady toczą się w rzeczywistości wirtualnej, co oczywiscie ma swoje dobre i złe strony. Brak spotkania fizycznego uczestników jest na pewno dotkliwy ale z drugiej strony możliwosc uczestnictwa i wysłuchania niezmiernie ciekawych wystapień i paneli dyskusyjnych ma znacznie większa liczba zainteresowanych. Rozłożony na 3 dni program Kongresu pozwala także na poruszenie wielu tematów bez konieczności oragniczeń czasowych jakie musiały byc narzucone przy tradycyjnych jednodniowych kongresach.
RBF był jednym z pomysłodawców i patronów Kongresu Kolejowego i czynnie wspiera organizatorów od samego początku organizacji Kongresu. Przedstawiciele RBF oprócz patronatu zawsze pomagali w tworzeniu programu i współtworzyli lub występowali w ramach konkretnych punktów merytorycznych debat.
W tym roku w debacie otwarcia i innych panelach uczestniczył Przewodniczący Zarzadu RBF Adrian Furgalski. O szczegółach wystapień na bieżąco informuje portal www. rynek-kolejowy.pl.