Wystąpienie RBF w sprawie ERTMS i odpowiedź PKP PLK

RBF na poczatku lipca  wystąpił do PKP PLK  z apelem o  zintensyfikowanie prac związanych z wdrażaniem systemu  ERTMS  oraz jego finansowania.

Na to wystąpienie odpowiedziały PKP Polskie Linie Kolejowe informując, iż  Spółka dokłada wszelkich starań, aby zabudowa oraz wdrożenie systemu GSM-R odbyły się terminowo i zgodnie z ramami czasowymi wyznaczonymi w nowym Krajowym Planie Wdrażania TSI Sterowanie przy czym  prace realizowane są w taki sposób aby doprowadzić do korelacji i koordynacji pomiędzy projektami dotyczącymi systemów GSM-R oraz ETCS.

tekst wystąpienia RBF  można przeczytać TUTAJ :RBF sprawa ERTMS

a odpowiedź PKP PLK TUTAJ: odpowiedź PLK IBZ2.0292.242.2024.b.odp

Facebook
Twitter
LinkedIn

Nowy Zarząd RBF na lata 2026–2030 wybrany

22 maja 2026 r. podczas Walnego Zgromadzenia Członków Railway Business Forum dokonano wyboru Zarządu na nową kadencję obejmującą lata 2026–2030.
Na czele Zarządu ponownie stanął Adrian Furgalski, obejmując funkcję Przewodniczącego.

Czytaj więcej »

Drogi zamiast kolei? Branża alarmuje w sprawie nowych przepisów UE

Planowane zmiany w Dyrektywie 96/53/WE dotyczącej dopuszczalnych mas i wymiarów pojazdów drogowych mogą istotnie wpłynąć na równowagę między transportem drogowym a kolejowym w Europie. Organizacje reprezentujące sektor kolejowy i intermodalny ostrzegają, że dopuszczenie do ruchu cięższych i dłuższych zestawów drogowych (tzw. gigalainerów) może przynieść negatywne skutki dla infrastruktury, bezpieczeństwa oraz realizacji celów klimatycznych Unii Europejskiej.

Czytaj więcej »

SIM Factor S.A.

SIM Factor specjalizuje się w projektowaniu, produkcji oraz wdrażaniu zaawansowanych symulatorów kolejowych i kompleksowych systemów szkoleniowych przeznaczonych dla maszynistów, dyżurnych ruchu oraz innych grup zawodowych

Czytaj więcej »