Szukaj
Close this search box.

Stałe konsultacje z MI w dobie pandemii

Zgodnie z deklaracjami,  Ministerstwo Infrastruktury  jest otwarte na  wszelkie postulaty i uwagi płynące ze środowiska kolejowego, głównie za pośrednictwem  branżowych organizacji  społecznych.   Jeśli to możliwe wspólnie  albo  indywidualnie  organizacje  te występują z  wnioskami, które maja pomóc sektorowi transportu szynowego w tych trudnych czasach.  Przewodniczący  Zarządu RBF Adrian Furgalski  uzgodnił  z  sekretarzem stanu  Andrzejem Bittelem otwarcie “gorącej linii”   dla informacji i konsultacji, albowiem  szybkie działania są  w czasie kryzysu niezwykle istotne.

Aktualnie  trwają  rozmowy  na temat praktycznego wdrażania   ” Tarczy Antykryzysowej”   zawartej w Ustawie, która już funkcjonuje oraz na temat    kolejnej wersji  tarczy ( zmian do Ustawy)  która  niebawem wejdzie w życie.

Oprócz tego  nie zapominamy o  problemach  nie związanych bezpośrednio z  epidemią COVID-19.   Szczególnie ważne  aktualnie są  wątpliwości związane z  wejściem w zycie  w czerwcu  “IV pakietu kolejowego” szczególnie w zakresie  filaru technicznego.  Niektóre uwagi   8 kwietnia  2020 RBF przekazał w pismie do   sekretarza Andrzeja Bittela .

UWAGI te można przeczytac tutaj: 2020-04-08_191307 pismo AF IV pakiet

Facebook
Twitter
LinkedIn