Szukaj
Close this search box.

Rośnie zainteresowanie członkostwem w RBF

Rośnie zainteresowanie członkostwem w RBF

Coraz aktywniejsza działalność Forum Kolejowego Railway Business Forum w obszarze transportu szynowego spotyka się z pozytywnym odzewem środowiska branżowego. Liczne wystąpienia i apele do władz w istotnych sprawach dla bieżącego funkcjonowania i przyszłości kolei, szerokie konsultacje wielu projektów aktów prawnych, a także przygotowane w tym roku publikacje dwóch kolejnych białych ksiąg: Niepełnosprawni a transport kolejowy oraz Kolejowy Transport Towarowy przysporzyły Forum wielu nowych sympatyków zainteresowanych wstąpieniem w poczet jego członków.
– Bardzo mnie i cały Zarząd cieszy rosnące zainteresowanie członkostwem w RBF. Duży może więcej. Sektor transportu i infrastruktury to obszary, w których pojawia się i pojawiać się będzie sporo regulacji unijnych i krajowych. Nowe rozdanie polityczne to także nowe pomysły na reformowanie tych dziedzin i wprowadzanie nowych rozwiązań, dlatego tak ważny jest pozytywny lobbing RBF za racjonalnością tych rozwiązań oraz współpraca z innymi organizacjami kolejowymi, bo na tym rynku nie ma miejsca na rywalizację i niechęć do współpracy, jest natomiast konieczność współpracy na rzecz wyrównania szans w stosunku do sektora drogowego – powiedział przewodniczący zarządu RBF Adrian Furgalski.
W ostatnim czasie do RBF wstąpiło kilkanaście firm reprezentujących zarówno segmenty produkcji, modernizacji i remontów taboru szynowego, budowy i utrzymania infrastruktury kolejowej, jak też projektowania i doradztwa technicznego. Są to: Wagon Opole, Pronet-Color, IDS-BUD, Getinsa Polska, ASTE, Swietelsky Rail Polska, FBSerwis, Atem Polska, Vinnare, Przedsiębiorstwo Agat i Trakce Polska. Zainteresowanie członkostwem w RBF wyraziły już kolejne firmy.

Facebook
Twitter
LinkedIn