Szukaj
Close this search box.

Reakcja RBF i IGTL na niepokojący brak harmonogramu przetargów inwestycyjnych

Lata 2021/22 to  okres  wielkich inwestycji kolejowych. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. złożyło deklarację, że  do końca 2021 roku
ogłoszą postępowania przetargowe na roboty budowlane na łączną kwotę ponad 17 mld PLN.  Wiąże się to z wykorzystaniem środków z kończącej się perspektywy unijnej 2014 – 2021 i potrzebą płynnego przejścia do perspektywy 2021-2027.(KPK określa wydatki inwestycyjne PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na lata 2021 i 2022 w wysokości odpowiednio 13,6 i 14,1 mld PLN.)

Niestety  wygląda na to, że zapowiedzi te nie są spełniane i odnotowaliśmy znaczne opóznienie w.ogłaszaniu i rozstrzyganiu przetargów przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.  Środowisko kolejowe a w szczególności  firmy realizujace front robót inwestycyjnych,   aby się właścicwie przygotować,  muszą znać z wyprzedzeniem harmonogram  inwestycji jakie są planowane.  W liscie  IGTL i RBF piszą : ”  Odnosząc się do materiałów zaprezentowanych w grudniu ubiegłego roku, należy stwierdzić, że przez pierwsze sześć tygodni 2021 r. nie rozpoczęła się żadna procedura przetargowa na kluczowe projekty zapowiedziane do realizacji w tym roku. Liczymy zatem na przyspieszenie ogłaszania i rozstrzygania kolejnych przetargów.”.

Tekst  wystapienia do Prezesa PKP PLK SA mozna zanleżć tutaj: IGTL_RBF_do_PLK_ws_przetargów

Facebook
Twitter
LinkedIn