Szukaj
Close this search box.

Kolejne wystapienie RBF i IGTL w sprawie braku nowych przetargów

10 lutego 2021 r. RGF i IGTL wystapiło do PKP PLK SA  z pismem  w sprawie niepokojącego braku ogłaszania nowych przetargów na prace inwestycyjne oraz prezentacji harmonogramu zamierzeń PKP PLK SA w tym zakresie. (https://rbf.net.pl/reakcja-rbf-i-igtl-na-niepokojacy-brak-harmonogramu-przetargow-inwestycyjnych/).

W dniu 1 marca 2021   obie organizacje  wystapiły do Prezesa PKP PLK SQA Ireneusza Merchel z kolejnym apelem w tej sprawie. Analizy  RBF i IGTL wskazuja, że przedłużająca się  sytuacja niepewności co do  zadań inwestycyjnych  może spowodować perturbacje i negatywne skutki  nie tylko  dla przedsiebiorstw  wykonujacych prace  inwestycyjne ale takze dla  producentów  wyrobów wykorzystywanych przy inwestycjach i innych podmiotów zaangażowanych w ten proces.

“Firmy członkowskie naszych organizacji alarmują, że przedłużający się przestój doprowadzi do zwolnień pracowników na dużą skalę i utratę (często bezpowrotną) wyszkolonego personelu, którego ponowne pozyskanie jest trudne, czasochłonne i kosztowne. Już w tym
momencie rynek finansowy postrzega branżę budownictwa kolejowego i produkcji na jego rzecz, jako sektor wysokiego ryzyka, stąd pozyskanie finansowania działalności i inwestycji jest bardzo skomplikowane. Należy również zwrócić uwagę, że producenci współpracują z ogromną liczbą (ponad 550) dostawców i innych podmiotów świadczących usługi niezbędne do wytwarzania podstawowych asortymentów i również w ich przypadku może powstać ryzyko dla kontynuowania działalności gospodarczej i zajdzie konieczność redukcji zatrudnienia.”

Pełny tekst wystapienia można  przeczytac tutaj : IGTL_RDF_do_PLK_zapotrzebowanie_na_materiały

 

Facebook
Twitter
LinkedIn