Szukaj
Close this search box.

RBF – patron Kongresu Kolejowego

7 listopada 2018 odbył się kolejny, już VIII Kongres Kolejowy. Kongres to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń w sektorze transportu szynowego w Polsce. W tym roku w Warszawie zgromadziło się ponad 600 uczestników. Byli obecni kluczowi politycy i decydenci mający wpływ na branżę kolejnictwa oraz zdecydowana większość przedsiębiorstw i instytucji aktywnych w tym obszarze.

RBF od pierwszej edycji Kongresu Kolejowego jest jego patronem a przedstawiciele związku biorą czynny udział panelach dyskusyjnych. W tym roku dyrektor biura RBF Piotr Faryna był zaangażowany w merytoryczna organizację panelu związanego z bezpieczeństwem kolejowym. Prowadził tez jako moderator dyskusję poświęconą zagadnieniom interfejsów urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

W czasie Kongresu z krótka prezentacją wystąpił też ekspert RBF dr Tadeusz Syryjczyk. Uchylił zgromadzonym rąbka tajemnicy związanej z zawartością Białej Księgi RBF poświęconej konkurencji w transporcie kolejowym, która będzie opublikowana jeszcze w listopadzie 2018 r.

Facebook
Twitter
LinkedIn