Szukaj
Close this search box.

Konferencja „Inwestycje w infrastrukturze kolejowej w Niemczech i w Polsce“

Już po raz trzeci w przeddzień otwarcia targów Innotrans w Berlinie odbyła się polsko-niemiecka konferencja organizowana przez RBF przy współpracy KNRBB. W tym roku wsparcie mieliśmy także od Fundacji „Pro Kolej”. Jak zwykle niezawodnym partnerem biznesowym była Grupa Track Tec.

W poprzednich latach tematami wiodącymi konferencji były przewozy pasażerskie pomiędzy Polska i Niemcami oraz interoperacyjność i bezpieczeństwo. W 2018 roku mówiliśmy o inwestycjach kolejowych w sąsiadujących krajach. Wśród ponad 70 uczestników mieliśmy zaszczyt gościć m.in. delegację posłów z Sejmowej Komisji Infrastruktury z jej przewodniczącym Bogdanem Rzońcą, przedstawicieli UTK z Prezesem Ignacym Górą oraz reprezentantów PKP PLK SA z Prezesem Ireneuszem Merchelem.

Ze strony niemieckiej w konferencji uczestniczyli m.in. Ülker Radziwill Parlamentarzystka Berlińskiej Izby Reprezentantów i Ines Jesse Sekretarz Stanu Ministerstwa Infrastruktury i planowania Regionalnego Kraju Związkowego Brandenburgia. Po wystąpieniach polityków w sesji eksperckiej prezentacje na temat innowacji w infrastrukturze wygłosili prof. Dr. Uwe Höft z Uniwersytetu Technicznego Brandenburgii i dr inż. Andrzej Cholewa – wiceprzewodniczący SITK.

Niezwykle ciekawa była krótka debata pod hasłem „Przyszłość infrastruktury kolejowej – trendy do roku 2030” prowadzona przez dr Jakuba Majewskiego. Wśród panelistów wystąpili Ignacy Góra , Ireneusz Merchel, dr Jurgen Murach, Krzysztof Niemiec i Marek Pawlik.

Konferencja była krótka ze względu na specyfikę okresu przygotowań do udziału w targach Innotrans , lecz tradycyjnie spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem przez wszystkich uczestników. Jak zwykle , tradycyjnie zorganizowana była w obiekcie związanym z kolejnictwem – tym razem na dworcu Hauptbahnhof w Berlinie.

Facebook
Twitter
LinkedIn