Szukaj
Close this search box.

Otwarcie nowego zakładu Knorr-Bremse w Rzeszowie

W Rzeszowie, na terenie Parku Naukowo-Technologicznego firma Knorr-Bremse wybudowała nowoczesną fabrykę, w której realizuje znaczną część aktywności prowadzonej w Polsce. Przedmiotem działania Knorr-Bremse jest produkcja i dostawa wyposażenia taboru kolejowego, przede wszystkim układy hamulcowe, urządzenia klimatyzacji i wyposażenia elektrycznego.
Obszerne hale produkcyjne obejmują  ponad 19 tys. m2 a cały obiekt ma potencjał rozbudowy do 35 tys. m2. Jest to inwestycja proekologiczna wyposażona w najnowocześniejsze systemy, przyjazne środowisku naturalnemu. Aktualnie firma zajmuje się w fabryce w Rzeszowie wytwarzaniem i serwisem systemów klimatyzacyjnych HVAC, elementów wyposażenia elektrycznego do pojazdów szynowych Power Electric i serwisowaniem  systemów hamulcowych. Docelowo zakład może się stać największym w Europie centrum serwisowym urzadzeń Knorr-Bremse. Dzis zatrudnia 140 pracowników a ich liczba szybko rośnie – w najbliższych latach przekroczy 400 osób.

Przedstawiciele RBF byli obecni podczas ceremonii otwarcia zakładu produkcyjno-usługowego 17 pazdziernika 2023 r
Uroczystość zgromadziła wielu gości – władze Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Rzeszowa,przedstawicieli świata nauki i przemysłu kolejowego, organizacji społecznych i klientów.  Obecni byli wysocy rangą członkowie zarządu Knorr Bremse Rail Vehicle Systems i oczywiście gospodarze czyli zarząd Knorr-Bremse w Polsce z prezesem Jackiem Biłasem na czele.

W zorganizowanej podczas uroczystości otwarcia debacie wziął udział  Przewodniczacy Zarządu RBF Adrian Furgalski.

Facebook
Twitter
LinkedIn