Szukaj
Close this search box.

KONGRES KOLEJOWY 2022

17 listopada 2022
Tegoroczna,  dwunasta edycja  największej tego typu konferencji  kolejowej w Polsce  miała miejsce dziś w salach  Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Od samego początku  RBF  aktywnie uczestniczy  w  przygotowaniach do Kogresu  udzielając  patronatu i angażując się w  działania merytoryczne.
W tym roku   najwazniejsza dla nas tematyka  Kongresu związana była z Ukrainą, a konkretnie  stanem aktualnym i perspektywami  odbudowy/modernizacji  powojennej infrastruktury i taboru w Ukrainie. RBF  wspólnie z ZDG TOR  opracowało  RAPORT  “Polsko-Ukraińskie relacje kolejowe -stan obecny, potencjał i wyzwania”  zaprezentowany  w języku polskim i ukraińskim opracowany przez ekspertów z obu krajów.
Kongres Kolejowy  rozpoczął się właśnie od prezentacji tego Raportu, którą przedstawił Przewodniczacy Zarzadu RBF  Adrian Furgalski

Następnie  zgromadzeni na sali plenarnej  uczestnicy (około 400 osób)  wysłuchali   wystąpienia  Ministra  Infrastruktury  Andrzeja Adamczyka  oraz  (poprzez łacza internetowe)  wiceministra  kolei  Ukrainy Mustafa Najem.

Zaraz po wystapieniach rozpoczęła się niezwykle interesująca debata otwarcia “Polska kolej wobec globalnej sytuacji polityczno-gospodarczej” oraz druga plenarna  debata ” Konkurencyjność przewozów kolejowych – niezbędne działania”

W dalszej części obrad  sala została przearanżowana na  mniejsze  pomieszczenia,  w których zorganizowano panele dyskusyjne  a uczestnicy mogli wybrać  najbardziej ich interesujące zagadnienia od realizacji inwestycji przez perspektywy rozwoju kolei regionalnej aż do  spraw związanych z klimatem i technologiami oraz kadrami dla kolejnictwa.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn