Szukaj
Close this search box.

„Grudniowe spotkanie” członków i sympatyków RBF.

11 grudnia w Muzeum Kolejnictwa podobnie jak w roku ubiegłym, odbyło się „grudniowe spotkanie” członków i sympatyków RBF.

Spotkanie zaszczycili swoim udziałem Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury – Andrzej Bittel, wiceprezes UTK Kamil Wilde, Prezes PKP Polskie Linie Kolejowe SA – Ireneusz Merchel oraz członek zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe SA Arnold Bresch.

Po krótkiej części oficjalnej, w której zabrali głos goście spotkania uczestnicy dyskutowali w ramach panelu networkingowego. Były oczywiście także oficjalne i mniej oficjalne życzenia Bożonarodzeniowe i noworoczne. Ważne deklaracje złożył minister Andrzej Adamczyk twierdząc, że absolutnym priorytetem resortu jest stały kontakt i dialog ze środowiskiem transportu szynowego i budownictwa kolejowego. Andrzej Bittel oraz Kamil Wilde mówili o programach i przedsięwzięciach na rok 2019. Ważne informacje przekazał prezes PKP PLK Ireneusz Merchel zapewniając, że działania zarządcy infrastruktury są i będą elastycznie dostosowywane do wyzwań obecnej perspektywy budżetowej a prace nad przygotowaniami do przyszłej perspektywy są bardzo zaawansowane.

Przewodniczący zarządu RBF Adrian Furgalski podzielił się obawami, co do praktycznej realizacji programu inwestycji zwłaszcza jeśli chodzi o rozbieżności pomiędzy projektowana wartością postępowań przetargowych, a rzeczywistymi ofertami wykonawców. Mówiono także o problemie waloryzacji kontraktów oraz prognozach związanych wielkością zamówień versus możliwości realizacyjne i finansowanie.

Temat inwestycji na sieci kolejowej zdominował niemal całkowicie rozmowy, jednak jest on obecnie kluczowy dla całego środowiska od przewoźników i producentów do wykonawców inwestycji ich poddostawców.

Facebook
Twitter
LinkedIn