TRAKO 2015: Przekształtniki i silniki trakcyjne spod znaku ABB

Firma ABB dostarcza szeroką gamę produktów i rozwiązań dla taboru szynowego, od zasilania trakcji po pojazdy szynowe każdego typu. Na TRAKO 2015 ABB przedstawi między innymi przekształtniki kompaktowe i pomocnicze linii BORDLINE, silniki trakcyjne oraz przekształtniki dla podstacji trakcyjnych ENVILINE.

 

1. BORDLINE CC – kompaktowe przekształtniki trakcyjne


Przekształtniki linii BORDLINE® to główne elementy układu zasilania wszystkich typów pojazdów szynowych. Przekształtniki kompaktowe BORDLINE® CC zawierają w sobie przekształtniki trakcyjne i przekształtniki pomocnicze, a także pozostałe elementy energoelektroniczne. Nowoczesne tranzystory IGBT, modularna budowa i nowoczesne rozwiązania technologiczne zapewniają wysoką wydajność, oszczędność energii i łatwą obsługę. Aby spełnić wszystkie wymagania klienta, przekształtniki BORDLINE® projektowane są indywidualnie do każdego projektu.

2. BORDLINE M – przekształtniki pomocnicze

Seria przekształtników ABB BORDLINE® M to platforma produktowa przetwornic statycznych znajdujących wiele zastosowań w lekkich pojazdach szynowych. Są one przeznaczone do użytku dla znamionowych wartości napięcia sieciowego 600 VDC i 750 VDC. Urządzenia są zamknięte w obudowach chroniących przed wodą i pyłem (IP65), a ich montaż możliwy jest zarówno w podłodze, jak i na dachu pojazdu.

3. ENVILINE ERS – System odzyskiwania energii dla kolejowych systemów zasilania DC.

ERS jest innowacyjnym systemem odzyskiwania energii z hamujących pojazdów. System ten został stworzony w celu umożliwienia przepływu energii z sieci trakcyjnej prądu stałego (DC) z powrotem do sieci prądu przemiennego (AC). W ten sposób całkowita ilość energii zużywanej przez system transportu trakcyjnego może być zredukowana nawet do 30 % bez konieczności inwestowania w nowy tabor lub systemy sterowania siecią.

4. Modułowe silniki trakcyjne

Modular induction traction motor AMXM 280 OSV

ABB oferuje kompleksowe portfolio silników elektrycznych. Każdy silnik jest wykonany na indywidualne zamówienie klienta zgodnie z jego wymaganiami. Spełniają one warunki specyficzne dla każdego pojazdu szynowego zapewniając wysoką sprawność, niski pobór energii elektrycznej oraz wysoką niezawodność.

Facebook
Twitter
LinkedIn