Szukaj
Close this search box.

Nowi członkowie RBF

 

W zeszłym tygodniu Zarząd Forum Kolejowego – Railway Business Forum przyjął do grona swoich członków dwie nowe firmy: Track Tec Construction oraz Zakład Przewozów i Spedycji ,,SPEDKOKS”.
Track Tec Construction to firma z grupy Track Tec, która powstała w 2011 roku. W swojej ofercie posiada wykonawstwo i budownictwo kolejowe oraz inżynieryjne na rynku ogólnopolskim, w tym specjalistyczne prace torowe i dotyczące obiektów inżynieryjnych.

 

Zakład Przewozów i Spedycji „SPEDKOKS” to polski przewoźnik kolejowy, który świadczy specjalistyczne usługi kolejowe dla największych zakładów produkcji koksu w Europie . „SPEDKOKS” pierwotnie funkcjonował w ramach Koksowni Przyjaźń jako wyodrębniona organizacyjnie jednostka, jednak w wyniku przekształceń restrukturyzacyjnych w 2000 roku powołano spółkę pod nazwą Zakład Przewozów i Spedycji “SPEDKOKS”. Firma wchodzi w skład holdingu JSW. Na mocy przekształceń własnościowych od 27.11.2013r. Spółka zyskała jednego właściciela, którym została Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

Aktualnie Forum Kolejowe – Railway Business Forum liczy 99 członków. Organizacja, która powstała w 2000 roku konsekwentnie, już od ponad 16 lat buduje jak najszerszą platformę integracji polskiego środowiska kolejowego i przemysłu około kolejowego, prowadząc działania na rzecz promocji kolejnictwa i kształtowania polityki zrównoważonego rozwoju transportu.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn