Szukaj
Close this search box.

Polish German Railway Business Evening w Hamburger Bahnhof

Polish German Railway Business Evening w Hamburger Bahnhof

Tradycyjnie już w przeddzień otwarcia Targów Innotrans w Berlinie, Railway Business Forum (RBF) zorganizowało Polish – German Railway Business Evening. W tym roku Polsko – niemieckie, wieczorne spotkanie biznesowe odbyło się w prestiżowym Hamburger Bahnhoff – Museum für Gegenwart. Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele urzędów centralnych Polski i Niemiec, administracji landów Berlina i Brandenburgii oraz przedsiębiorstw kolejowych i firm działających na rzecz kolei z obu krajów.

Była to już kolejna edycja spotkania organizowanego we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu I Inwestycji Ambasady RP oraz Klastrem Kolejowym Berlin-Brandenburg (KNRBB) spotkania. Gospodarzem była firma Track Tec, czołowy europejski producent materiałów do budowy nawierzchni kolejowej. Tegoroczna edycja powtórzyła sukces spotkania zorganizowanego podczas poprzednich targów Innotrans w Deutsches Technikmuseum Berlin. Atmosfera wieczornego spotkania sprzyjała nawiązywaniu bezpośrednich kontaktów biznesowych oraz nieformalnym spotkaniom i rozmowom przedstawicieli branży kolejowej z obydwu krajów.

Spotkanie otworzył Przewodniczący RBF, Pan Adrian Furgalski. Następnie zaprosił do zabrania głosu na temat polsko niemieckiej współpracy w sektorze kolejnictwa Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju Pana Waldemara Słowika, Prezesa PKP SA, Pana Mirosława Pawłowskiego, Prezesa KNRBB, Pan Ralfa Maisena. W imieniu Gospodarza Wieczoru wystąpił Pan Krzysztof Niemiec, Wiceprezes firmy Track Tec, który do relacji między Polską a Niemcami odniósł się z perspektywy przedsiębiorstwa.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn