Szukaj
Close this search box.

FPS CEGIELSKI

H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. jest jedną z najstarszych firm produkujących tabor kolejowy .

Przez ponad wiek kształtowała się obecna forma spółki, niejednokrotnie wyznaczana przez wydarzenia zmieniające Poznań i cały kraj. H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych przez cały okres swojej działalności stanowiła i stanowi miejsce pracy dla wielu pokoleń Poznaniaków i mieszkańców Wielkopolski.Z dniem 26 marca 2010 r. 100 % udziałów w H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. przejęła Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

PRODUKCJA WAGONÓW KOLEJOWYCH

FPS jest jedynym krajowym producentem i dostawcą nowych wagonów zarówno osobowych, jak i sypialnych przystosowanych do komunikacji międzynarodowej z prędkością max 200 km/h, w tym również przeznaczonych do komunikacji przestawczej po torach 1435/1520 mm łączącej dwa systemy kolejowe.

PRODUKCJA WÓZKÓW

Jesteśmy producentem wózków do wagonów pasażerskich typu 25AN (160 km/h) i 25ANa (200 km/h oraz 25ANap (200km/h, wózki z zawieszeniem pneumatycznym).

PRODUKCJA ZESPOŁÓW TRAKCYJNYCH

Korzystając ze zdobytych doświadczeń i odpowiadając na potrzeby rynku, oferujemy innowacyjną rodzinę nowych pasażerskich pojazdów, zaprojektowanych zgodnie z obecnie obowiązującymi wymogami TSI. Budujemy rodzinę nowych produktów, jakimi są elektryczne oraz spalinowe zespoły trakcyjne.

PRODUKCJA TRAMWAJÓW NISKOPODŁOGOWYCH

Spółka posiada w ofercie tramwaje niskopodłogowe odpowiadające najnowszym wymaganiom technicznym, charakteryzujące się innowacyjnymi rozwiązaniami, udoskonalane zgodnie z potrzebami i życzeniami klienta.

MODERNIZACJE / REMONTY POJAZDÓW SZYNOWYCH

Spółka specjalizuje się w modernizacji oraz przeprowadzaniu napraw  pojazdów szynowych na każdym poziomie utrzymania. W ramach wykonywanych prac wprowadzane są udoskonalenia w zakresie zgodnym z zapotrzebowaniem i życzeniami klienta. Modernizacje eksploatowanego taboru obejmują obszar konstrukcji jednostki  oraz wyposażenia.