Szukaj
Close this search box.

DB CARGO POLSKA S.A

 DB Cargo Polska – wiarygodny partner w biznesie

Naszą misją jest osiągnięcie pozycji Premium w obszarze towarowego transportu kolejowego w ramach silnej paneuropejskiej sieci DB Cargo. Status Premium oznacza dostarczanie rozwiązań i usług o najwyższej jakości. Wieloletnie doświadczenie pokazuje, iż to nie cena, lecz jakość jest zawsze pamiętana przez klientów.
Powyższy cel zamierzamy osiągnąć, oferując niezawodne i zorientowane na klienta rozwiązania transportowe, takie jak:

  •  Długoterminowa rentowność
  •  24 godzinna obsługa klienta
  •  Niezawodna jakość
  •  Poprawa wizerunku

DB Cargo Polska oferuje kompleksowe usługi transportowe i logistyczne z jednej ręki w cenach rynkowych. Firma specjalizuje się nie tylko w transporcie węgla, ale również artykułów chemicznych, olejów mineralnych i materiałów budowlanych. Co więcej, firma rozszerzyła swoją ofertę o transport biomasy i drewna.

Sieć i wydajność – to dwa hasła, które w DB  Cargo Polska stanowią siłę napędową dla konsekwentnego wzmacniania pozycji w Europie. Frima w ostatnim roku stała się jednym z najbardziej liczących się graczy na krajowym rynku kolejowym. Spółka powstała w 2009 roku w oparciu o małe oraz średnie firmy głównie z sektora usług przewozu węgla.

Wykorzystując swoje położenie geograficzne oraz zaplecze w postaci jednej z największych sieci logistycznych w Europie, DB Cargo Polska tworzy dziś rdzeń dla przewozów w Europie Wschodniej i wzmacnia rolę Polski jako bramy na wschód Europy. Firma także nieustannie się rozwija i inwestuje w nowe technologie, czego przykładem są plany modernizacji floty lokomotyw.

Dzięki współpracy z innymi spółkami europejskiej sieci grupy DB, DB Cargo Polska zapewnia bezpośrednie połączenie do sieci jednowagonowej z Niemiec do Polski. Ponadto, oferuje nowoczesne rozwiązania w transporcie transgranicznym na Ukrainę, Białoruś i do Rosji, takie jak międzynarodowy list przewozowy CIM oraz przeładunek po stronie białoruskiej.

Do szerokiego wachlarza usług należą również usługi bocznicowe, w ramach których wykonywane są przewozy w obrębie bocznic kolejowych, obsługa posterunków ruchu, punktów załadunkowych i wyładunkowych oraz remonty i bieżące utrzymanie infrastruktury kolejowej.

Dzięki dostępowi do portów morskich w Szczecinie i Świnoujściu, które są ważnym ogniwem dla rozwoju przewozów kolejowych, DB Cargo Polska oferuje transport nie tylko z/ do portu do/z wewnątrz kraju, ale również do krajów Europy Środkowej i Zachodniej. Dlatego też celem DB Cargo Polska jest wzmocnienie transportu śródlądowego. Firma dąży do realizacji większej liczby transportów koleją niż transportem drogowym.

Siedziba DB Cargo Polska

ul. Wolności 337
41-800 Zabrze
Polska

dbcargo.pl@deutschebahn.com

+ 48 32 271 44 41