Grupa Thales jest obecna w Polsce od 1992 roku i dostarcza swoim klientom zaawansowane technologicznie rozwiązania dla sektorów, takich jak transport, wojskowość i obronność, tożsamość cyfrowa i cyberbezpieczeństwo oraz lotnictwo i kosmonautyka.

Grupa zatrudnia obecnie ponad 1300 osób w różnych lokalizacjach w całej Polsce – w: Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach i Tczewie.

Thales odegrał ważną rolę w rozbudowie polskiej sieci kolejowej. Od kilku lat firma zajmuje się wdrażaniem najnowszych technologii sygnalizacji kolejowej, a pierwszym dużym projektem jest Poznański Węzeł Kolejowy. Thales jest pierwszą firmą w Polsce, która z sukcesem wdrożyła system ETCS (European Train Control System) poziomu I. Zaprojektowany przez Thales system obsługuje 225 km linii CMK pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Zawierciem. Głównym celem tej inwestycji była poprawa bezpieczeństwa i zwiększenie maksymalnej prędkości pociągów do 200 km/h. Kolejnym ważnym kamieniem milowym była udana dostawa systemu ETCS poziom 2 na trasie E65 między Warszawą a Gdańskiem, co pozwoliło pociągom przyspieszać do 200 km/h.

Systemy Thales kontrolują ruch kolejowy na odcinku o długości ponad 1000 km, a na kolejnych 1500 km torów Thales wdraża nowoczesne systemy sygnalizacji kolejowej. Najważniejsza modernizacja ma miejsce na trasie E20 oraz między Warszawą a kilkoma innymi miastami, takimi jak Łódź, Radom i Białystok, a także na linii E30 na trasie Katowice-Kraków-Rzeszów.

Z systemów i urządzeń oferowanych przez Thales korzysta również Instytut Kolejnictwa. Thales zbudował system ETCS poziomu I na torze badawczym w Żmigrodzie. Inwestycja ta poszerza możliwości badawcze w procesach certyfikacyjnych prowadzonych przez Instytut Kolejnictwa.