SSK Rail sp. z o.o. jest producentem systemów informatycznych, które pozwalają optymalizować procesy biznesowe przedsiębiorstwom działającym na rynku kolejowym, a także zabezpieczają ich zasoby.

Opracowaliśmy system monitoringu szlaku kolejowego charakteryzujący się bardzo wysoką jakością materiału nawet w najtrudniejszych warunkach. Posiadamy ekspercką wiedzę w zakresie telewizji przemysłowej, analizy oraz przetwarzania materiałów wideo. Tworzymy innowacyjne rozwiązanie VOD Rail dedykowane dla przewoźników kolejowych w zakresie obsługi materiałów z monitoringu szlaku na potrzeby przewoźników oraz zewnętrznych interesariuszy, którym są przekazywane materiały.

Wieloletnie doświadczenia SSK Rail uzyskane dzięki współpracy  z wieloma podmiotami  branży kolejowej, w szczególności z przewoźnikami pasażerskimi  oraz pasja zarówno do kolei jak i do nowoczesnych technologii zaowocowała  powstaniem unikatowego na skalę kraju  projektu łączącego w sobie wszystkie zalety  transportu zbiorowego i transportu indywidualnego a przede wszystkim stawiającym na efektywność i ekologiczność.