Voestalpine Railway Systems Polska Sp. z o.o. należy w 100% do światowego lidera techniki rozjazdowej – austriackiej firmy VAE GmbH z koncernu Voestalpine.

Jesteśmy na polskim rynku od roku 2001, oferując polskiej sieci kolejowej reprezentowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe dostęp do najnowocześniejszych konstrukcji rozjazdów kolejowych i ich komponentów.

Produkty rozjazdowe oferowane na rynek polski powstają głównie w zakładach VAE Eisenbahnsysteme w Zeltweg (Austria) w oparciu o dokumentację techniczną Biura Konstrukcyjnego VAE GmbH, sporządzaną we współpracy z VAE Polska zgodnie z potrzebami PKP PLK.

Zakłady w Zeltweg posiadają certyfikat ISO 9001:2000, co zapewnia najwyższą jakość produktu.

Działając w ścisłej współpracy z inżynierami VAE Eisenbahnsysteme posiadamy wysokie kompetencje techniczne i handlowe, które w minionych latach zapewniły płynną realizację dostaw rozjazdów zarówno standardowych jak i prototypowych.

Ubiegamy się o dopuszczenia nowych na polskim rynku konstrukcji rozjazdów i systemów rozjazdowych takich jak: SPHEROLOCK®, HYDROLINK®, HYDROSTAR®, współpracując w tym zakresie z Urzędem Transportu Kolejowego (UTK) i jednostkami naukowo-badawczymi, w tym z Instytutem Kolejnictwa (IK).

Realizowaliśmy dostawy rozjazdów z krzyżownicami z ruchomymi dziobami HBS/HB na priorytetową linię E65 (CMK) oraz dostarczamy rozjazdy dla V=200km/h ze stałym dziobem i systemami SPHEROLOCK® i HYDROLINK®.