PLASTWIL jest dynamicznie rozwijającą się firmą rodzinną w branży produkcji elementów z tworzyw sztucznych i obróbki mechanicznej metali dla branży kolejowej i innych branż.

Oferta obejmuje:
– elementy do systemów nawierzchni kolejowych:
– przekładki podszynowe
– przekładki do rozjazdów
– wkładki elektroizolacyjne
– elementy izolacyjne do złącz szynowych
– dyble śrubowe i czterodzielne
• elementy gumowe
• obróbkę odlewów żeliwnych kotwy SB
• zbrojenie płyt przejazdowych oraz elementy do naciągu zbrojenia

Prowadzimy szereg usług w zakresie frezowania CNC, toczenia CNC, drążenia CNC, szlifowania, regeneracji narzędzi skrawających oraz obróbki cieplnej. Projektujemy i wytwarzamy formy wtryskowe.

O innowacyjności firmy świadczą udzielone liczne prawa ochronne na elementy do systemów nawierzchni kolejowych. Pracujemy nad nowymi rozwiązaniami dotyczącymi elementów z tworzyw i metali do przytwierdzeń szyn, jak również innych elementów technicznych.

Wysoka jakość oferowanych elementów jest dla nas sprawą nadrzędną. Potwierdza to certyfikat Zakładowej Kontroli Produkcji – system oceny zgodności – 2+ na zgodność z aprobatami technicznymi Centrum Naukowo-Technicznymi Kolejnictwa. Poza tym posiadamy certyfikowany przez TUV Rheinland Polska System Zarządzania Jakością ISO 9001:2009, oraz System Zarządzania Środowiskowego ISO 14001:2004.