HSL Polska Sp. z o.o. (poprzednia nazwa Extrail sp. z o.o.) to licencjonowany polski przewoźnik kolejowy powołany w 2010 roku jako odpowiedź na wzrost zapotrzebowania na prywatną kolej w Polsce. Spółka zajmuje się transportem kolejowym, obsługą bocznic, spedycją kolejową oraz opracowywaniem rozwiązań logistycznych.
Naszą misją jest realizacja przewozów z wykorzystaniem kolei, jako podstawowego środka transportu. Celem nadrzędnym jest zadowolenie Klienta wynikające z ceny i jakości usługi.
Korzystamy z własnych oraz dzierżawionych lokomotyw manewrowych i trakcyjnych. Zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę maszynistów, rewidentów i ustawiaczy.
Oferujemy pełny zakres prac manewrowych związanych z zestawieniem składu pociągu oraz kontrolą techniczną wagonów.

Koncentrujemy się na obsługach bocznic, przewozach materiałów budowlanych do obsługi projektów remontowych na szlakach kolejowych w Polsce. W ramach rozwoju i poszerzania spektrum działalności spółki, od listopada 2013 roku uruchomiliśmy stały ruch kolejowy na granicy z Białorusią oraz planujemy uruchomienie pociągów w relacji Niemcy – Rosja.

W ramach Grupy Exploris jesteśmy odpowiedzialni za rozwój przewozów transgranicznych w kooperacji z HSL Niemcy i rozbudowę sieci połączeń realizowanych w ramach produkcji własnej Exploris.

Posiadamy wymagane przez Urząd Transportu Kolejowego certyfikaty: licencja na świadczenie usług transportu kolejowego oraz certyfikat bezpieczeństwa A i B.